10 m-cy czekamy na rozpoczęcie prac nowego MPZP

Już prawie 10 miesięcy temu sąd unieważnił MPZP (miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego), wg którego mogły by powstać uciążliwe przedsiębiorstwa przemysłowe na terenie Lipnika w bezpośredniej bliskości gór. Natychmiast przystąpiliśmy do rozmów z urzędem aby w to miejsce powstał nowy przyjazny dla Lipnika plan eliminujący oprotestowaną strefę przemysłową. Zarówno organizacje jak i sami mieszkańcy Lipnika złożyli swoją wolę domagając się jak najszybszych prac, poprzez liczne pisma a nawet petycję popartą blisko 2500 podpisami. 

Zgodnie z ustaleniami z Urzędem Miejskim (UM) przedstawiliśmy propozycje zapisów w MPZP, które są wyrazem oczekiwań mieszkańców oraz uwzględniają stan prawny. Jako że od 2015 roku staramy się własnymi słowami przedstawić te oczekiwania do UM, a nasz przekaz jest nieefektywny i niezrozumiały dla urzędu, zdeterminowani postanowiliśmy wynająć urbanistę, który w przyjęty przez prawo przestrzenne sposób ujął sugestie mieszkańców bazując na treści  uchylonego MPZP z września 2012r..

Publikujemy do Państwa wiadomości propozycję przedstawianych przez nas zapisów w MPZP, które powinny zagwarantować oczekiwany poziom ochrony mieszkańców i zrównoważony rozwój tego malowniczego obszaru Lipnika, a także korespondencję z UM w tej sprawie.

Jak widać z korespondencji, nie udało nam się uzyskać zrozumienia z UM na etapie propozycji zapisów jeszcze przed rozpoczęciem procedury uchwalenia nowego MPZP.
Dlatego jeszcze bardziej nalegamy na to aby Rada Miejska przyjęła uchwałę rozpoczynającą procedurę, a w czasie biegnącego procesu nadal będziemy otwarci na dialog z UM. 

Ufamy, że deklaracje urzędu o dobrej woli rozwiązania konfliktów interesu społecznego zostaną wdrożone w życie w postaci uchwały o przystąpieniu do  opracowania  nowego MPZP w miejsce uchylonego.

 

Dalsze odkładanie w czasie decyzji o przystąpieniu do uchwalenia nowego MPZP jest nieuzasadnione i wydaje się działaniem na niekorzyść mieszkańców.
Z wnioskiem o przyjęcie na sesji w czerwcu stosownej uchwały zwróciliśmy zarówno do prezydium miasta jak i do Rady Miejskiej.

 

Propozycje strony społecznej przesłane do UM w kwietniu 2018_ kliknij tutaj

 

Więcej o sprawie w zakładce strefa przemysłu.

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search