PILNE!!! Wnioski do Prezydenta dot. miejscowego planu w Lipniku do 27 lipca 2018!

Od blisko 3 lat mieszkańcy dzielnicy Lipnik walczą o zapewnienie godnego życia. Słowa "Strefa przemysłowa" odmieniane jest przez te miesiące przez wszystkie przypadki. Miasto po wielu miesiącach próśb i szukania możliwości przystąpio do sporządzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego podjęło w końcu oczekiwaną uchwałę dając mieszkańcom czas do 27 lipca 2018r. na składanie wniosków. Zapytają Państwo zapewne ZNOWU???!!! Tak Szanowni Mieszkańcy znowu i choć dla nas to cały czas to samo w świecie formalności i procedur niestety to nowy proces.

Kiedy odbyło się pierwsze spotkanie w Radzie Osiedla Lipnik, blisko 3 lata temu, na którym zaprezentowano Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego z ulokowaną strefą przemysłową w rejonie ul. Krakowskiej, sprzeciw lokalnej społeczności był tak duży, że sprawa wydawała się bardzo prosta. Mieszkańcy jasno wyartykuowali swoje oczekiwania w stosunku do władz miasta. Nie chcemy kruszarnii, ani strefy przemysłowej, gdyż jej lokalizacja w ocenie ludzi mieszkających w okolicy, może zagażać zdrowiu w przypadku przedsięwzięć oddzaływujących na środowisko. Co więcej, jej ulokowanie na wzgórzu jest nietrafione i niezgodne ze studium.

Wtedy sprawa wydawała się dość prosta i rzetelnie argumentowana. Niestety,  to czego chcą mieszkańcy nie znalazło pokrycia w działaniach władz miasta. Miasto działalo opieszale, mówiono nam, że plan jest dobry i nie ma niezgodności ze studium. Dopiero Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach uchylił istniejący MPZP wykazując jego nieprawidłowości. Zapewne pamiętają Państwo petycję, interpelacje, wystąpienia przedstawicieli mieszkańców i lokalnych organizacji na sesjach Rady Miasta, udział mieszkańców w posiedzeniach RM, pikietę pod UM, kiedy chciano rozmawiać o nas bez nas. Zastanawiają się zapewne, czy już przypadkiem nie składaliśmy wniosków w tej sprawie? Oczywiście, że TAK, że składaliśmy ogromne ilości wniosków. Sęk w tym, że po trzech latach rozmów stawia się nam pytanie czego chcemy?

DLACZEGO KOLEJNY WNIOSEK?

Wydaje się, iż przed nami ostatnia prosta. Ten bieg, czy raczej tor z przeszkodami, to zagwarantowanie dzielnicy nieulokowania strefy przemysłowej w dzielnicy Lipnik wydaje się być na ostatniej prostej. Niestety ilość procedur, które musieliśmy przejść jest tak duża, że chyba nawet nie warto je przytaczać. Dla wielu z Państwa może wydawać się, że to już było. Tak było, ale teraz mamy nową procedurę i wniosek należy złożyć ponownie. To bardzo ważne!!!

WYDRUKUJ WNIOSKI I ZANIEŚ SĄSIADOM, RAZEM POKAŻMY, ŻE WAŻNY JEST DLA NAD LOS LIPNIKA!

Zgodnie z życzeniem mieszkańców zamieszczamy na naszej stronie wniosek, który jest spójny z propozycją zmiany MPZP, złożoną do ratusza, a opracowaną przez planistów na zlecenie środowisk lipnickich. Każdy możego  pobrać i złożyć ten wniosek w ramach obecnej procedury  "zmiany MPZP w rejonie  Krakowskiej". Wnioski można składać tylko do 27 lipca 2018r. na biuro podawcze w ratuszu lub wrzucić do skrzynki Rady Osiedla Lipnik do 26 lipca 2018r. w Domu Kultury - zostaną one przekazane.
 

Plik można pobrać poniżej

 

 

Obwieszczenie dostępne poniżej

 

 

Prezentujemy też krótką galerię pokazującą jak trudną drogę wszyscy przeszliśmy... składajmy wnioski nasze zaangażowanie musi przynieść efekty!!!

Dla przypomnienia zamieszczamy złożoną propozycję oraz odpowiedź Zastępcy Prezydenta.

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search