Zmiany MZK - konsultacje

Zachęcamy do zapoznania się z projektem "Optymalizacja sieci komunikacyjnej" w Bielsku-Białej. Zmiany dotyczą funkcjonowania komunikacji autobusowej w całym mieście, poniżej przedstawiamy zmiany dotyczące Lipnika. Uwagi i wnioski dotyczące poszczególnych elementów projektu “Publiczny transport zbiorowy w Bielsku-Białej 2020+” można kierować do dnia 15 stycznia 2020 r.: drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub składać osobiście w Biurze Obsługi Interesanta – Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej, ul. Michała Grażyńskiego 10.

Z uzyskanych dotąd informacji wiemy, że

w zakresie zmian tras linii komunikacyjnych na obszarze Lipnika Dolnego, planowane jest połączenie linii 27 oraz 26, przy zachowaniu częstotliwości 60 minut w szczycie komunikacyjnym oraz 90 minut poza szczytem. W zakresie pozostałych linii nie planuje się zmian tras przejazdu, a jedynie korekty rozkładu jazdy, w celu synchronizacji linii, kursujących w zbieżnej relacji (Lipnik Dolny – centrum miasta). Częstotliwości linii nie ulegną zmianie – linie 13+13w co ok. 30 minut w szczycie do ok. 60 minut poza; linie 35L+35S co ok 30 minut.

Jeśli chodzi o bieżące kursowanie autobusu linii nr 6, to do momentu udrożnienia prawoskrętu z ul. Krzyżowej w ul. Krakowską, ruch autobusów linii nr 6 pozostanie bez zmian. Jeżeli będzie taka możliwość to planowane jest przetrasowanie autobusów linii 6 ul. Krzyżową do pętli Lipnik Granica, ale będzie to uwarunkowane postępem prac na ul. Krakowskiej.

 

Zachęcamy Państwa, aby swoje uwagi i komentarze przesyłać zarówno bezpośrednio do MZD na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. jak również do Rady Osiedla Lipnik na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  

 

Więcej szczegółów o planowanych zmianach: https://komunikacja.bielsko.pl/index.php/optymalizacja-sieci-komunikacyjnej/

 

 

 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search