Zaczynamy ferie zimowe

Już w ten weekend młodzież z województwa śląskiego rozpoczyna długo wyczekiwane ferie zimowe. Jest to okazja do większej aktywności sportowej dzieci i młodzieży. To niezwykle ważne by ten czas spędzić aktywnie. Trzeba jednak pamiętać o własnym bezpieczeństwie podczas zabaw i aktywności sportowych. 

Chociaż w tym sezonie aura nie rozpieszcza amatorów sportów zimowych, mamy nadzieję, że przynajmniej w czasie ferii szkolnych zima przypomni sobie o Polsce, a odpoczywający od nauki uczniowie będą mogli skorzystać z uroków zabawy na śniegu. Zimowe sporty przynoszą wiele radości najmłodszym. Dzieci bardzo lubią zjeżdżać z mniejszych czy większych górek na sankach lub nartach, ćwiczyć piruety na łyżwach. Nie brakuje również amatorów lepienia bałwana czy bitwy na śnieżki.

W tym roku BBOSiR kolejny raz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodych w ramach zorganizowanej akcji "Zima w mieście na sportowo 2018". 

Program skierowany jest do dzieci i młodzieży będącej w wieku szkolnym. Dzieci będą mogły skorzystać z warsztatów nauki oraz doskonalenia techniki pływania,  zaplanowano również zajęcia z nauki oraz doskonalenia jazdy na łyżwach na lodowisku. Dzieci do 10 roku życia, które chcą stawiać swoje pierwsze kroki na nartach będą miały taką okazję na stoku Dębowca. Po raz kolejny przewidziano warsztaty z samoobrony dla dziewcząt i kobiet. Nowością w programie akcji są warsztaty z podstaw treningu Crossfit. Przewidziane zostały również turnieje w grach zespołowych. Uczniowie w różnych kategoriach wiekowych będą mogli stanąć do rywalizacji piłkarskiej, koszykarskiej czy tenisie stołowym. Program uzupełnią warsztaty popularnej zumby – energetycznego tańca przepełnionego pozytywną energią. Zajęcia poprowadzą licencjonowani instruktorzy. 

Szczegóły akcji dostępne pod linkiem: http://www.bbosir.bielsko.pl/d/zwm18 

Chcąc przypomnieć i zwrócić uwagę jak bardzo ważne jest bezpieczeństwo podczas spędzania ferii zimowych poniżej przedstawiamy najważniejsze zasady bezpieczeństwa, które należy przestrzegać:

 • Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Nigdy nie można być pewnym wytrzymałości tafli lodowej. Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk – miejsc do tego przeznaczonych.
 • Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów, torów kolejowych!
 • Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
 • Zawsze informuj rodziców/opiekunów, gdzie i z kim będziesz przebywał!
 • Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
 • Najbezpieczniej jest bawić się pod opieką dorosłych, opiekunów.
 • Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
 • Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym.
 • Kulig może być zorganizowany tylko poza obszarem dróg publicznych.
 • Zaczepianie sanek do pojazdów mechanicznych (samochód, motocykl) jest niebezpieczne!
 • Ubieramy się stosownie do temperatury panującej na dworze.
 • W zimowe dni widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się.
 • Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
 • Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

 

 

ZAPAMIĘTAJ TELEFONY ALARMOWE:
POLICJA – 997
STRAŻ MIEJSKA – 986
STRAŻ POŻARNA – 998
POGOTOWIE RATUNKOWE – 999
Z TELEFONU KOMÓRKOWEGO – 112

 

 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

 • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search