Oznakuj rower - nie daj szansy złodziejowi

Straż Miejska w Bielsku-Białej prowadzi społeczną kampanię znakowania rowerów. Głównym celem kampanii jest możliwość identyfikacji właściciela w przypadku odzyskania skradzionego roweru, a tym samym ograniczenie zjawiska kradzieży rowerów poprzez nanoszenie na nie cech identyfikacyjnych.

Znakowanie rowerów odbywać się będzie w siedzibie Straży Miejskiej w Bielsku-Białej ul. Hugona Kołłątaja 10 od poniedziałku do piątku w godz. 1000-1200 oraz 1600-1800 po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu. 33 8228114 wew. 113 lub 313.

Oznakowanie roweru jest bardzo proste. Wystarczy z rowerem, dowodem osobistym i dowodem kupna (paragon, faktura, umowa kupna) przyjść do najbliżej jednostki policji. Tam rower zostanie oznakowany w trzech miejscach na ramie roweru pod kierownicą, na ramie przekładni sprzężonej z przekładnią i na przednim widelcu.

Właściciele bardzo drogiego sprzętu będą zachęcani do dodatkowego oznakowania na sztycy siodełka i kierownicy oraz  na obręczach kół. Każdy grawerowany rower ma inny numer, który umożliwia także ustalenie jednostki, w której został oznakowany.

Wygrawerowany numer zostanie wprowadzony do policyjnej bazy danych. Przed znakowaniem zostanie wypełniony formularz zgłoszeniowy w celu wygenerowania przez system niepowtarzalnego kodu.

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search