Boisko otwarte - balony, mecze, grochówka i kolorowe zabawy

11 września, na I pikniku sportowym "Pod Gaikami"  wrażeń było co niemiara. Zaczęło się oczywiście od należnych podziękowań dla tysięcy aktywnych mieszkańców i mnóstwa organizacji wspierających, dzięki którym boisko zostało zrealizowane w ramach zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W uroczystości otwarcia, na nasze zaproszenie, uczestniczył osobiście prezydent miasta Jacek Krywult. Tak więc najpierw pierwszy gwizdek, gol, i mnóstwo kolorowych balonów. Następnie zabawy dla dzieci, pyszna grochówka z kuchni polowej, no i emocje sportowe. 

FOTORELACJA z pikniku znajduje się tutaj i na FB www.facebook.com/projektydlalipnika/

W meczu siatkówki Lipnik- ekipa Romana kontra Lipnik - ekipa Krzycha, była prawdziwa rywalizacja i wygrał Lipnik ;) - ekipa Romana. 
W meczu piłki nożnej Straconka w starciu z Lipnikiem, obie drużyny walczyły zacięcie i mecz wygrała reprezentacja Lipnika. Pragniemy zauważyć, iż w tym dniu uroczystego otwarcia  nie było przegranych czy wygranych po prostu była świetna zabawa.  

Miło nam było współorganizować tą pełną pozytywnych wrażeń imprezę. Z tego miejsca dziękujemy za współpracę wszystkim organizacjom przygotowującym i finansującym to spotkanie, tj: Stowarzyszenie Lipnik, OSP Lipnik, ZHP I szczep Harcerski „Na szlaku”, Stowarzyszenie Atmosfera, a także wspierającemu nas BBOSiR. Dziękujemy też werbującym do towarzyskich meczy p. Józefie Wawak, p. Romanowi Kubicy, p. Krzysztofowi Kwiatkowskiemu oraz członkom drużyn, którzy rozegrali emocjonujące mecze.

Pełna treść wypowiedzi podziękowań ze strony organizatorów, w imieniu organizatorów głos zabrał przewodniczący Rady Osiedla Lipnik Sławomir Glaser:

 --------------------------------------------------------------------------------------

Dzień dobry Państwu,

Jest mi niezmiernie miło, w imieniu organizacji społecznych Lipnika to jest: Rady Osiedla Lipnik i gościnnie Straconki, Ochotniczej Staży Pożarnej w Lipniku, Stowarzyszenia Lipnik, Stowarzyszenia Atmosfera i harcerzy ze Szczepu „Na szlaku”, serdecznie powitać przybyłych na Pierwszy Piknik Sportowy „Pod Gaikami” 

Przede wszystkim witam mieszkańców Bielska-Białej, bez których aktywnego głosowania nie było by dzisiejszej uroczystości, ale i dla których to właśnie, to boisko powstało. Witam całe rodziny, cieszymy się że jest Was tak dużo ;)! Witam, Pana Prezydenta Jacka Krywulta, witam, proboszcza naszej parafii Jerzego Wojciechowskiego, przedstawicieli BBOSIR, przedstawicieli samorządu miasta.

Drodzy Państwo, jesteśmy tu dzisiaj bo taka była Wasza wola, wola mieszkańców Bielska-Białej. W Lipniku brakowało wspólnej, ogólnodostępnej przestrzeni dla dzieci i młodzieży poza obiektami przyszkolnymi. Od lat padały wnioski o plac zabaw, porządne boisko, czy choćby kilka ławek.  
To dzięki zacięciu zespołów promujących i instytucji wspierających, możemy cieszyć się z efektów Budżetu Obywatelskiego. To wszystko społecznie, z ogromną dozą cierpliwości i wiary w powodzenie. Trzeba tu jeszcze podkreślić, że nieocenione wsparcie przy promocji otrzymujemy od instytucji z Lipnika, Straconki i Małych Kóz. Są to oczywiście lipnickie organizacje społeczne, a także szkoły, przedszkola publiczne i prywatne, parafie, dom kultury, a także prywatne firmy. Nie sposób ich tu wszystkich wymienić jednak pragnę zwrócić uwagę na szczególnie owocną współpracę z lipnicką parafią, szkołą podstawową i gimnazjum. A wszystkie instytucję zostały wyszczególnione na podziękowaniu, które po raz kolejny publicznie prezentujemy w galerii Budżetu Obywatelskiego pod wiatą. Proszę Państwa takie właśnie mamy aktywne społeczeństwo w Lipniku!

Pozwólcie, że krótko ale konkretnie przedstawię dotychczasowe efekty w ramach BO:

Od 2014 roku, w trzech edycjach Budżetu Obywatelskiego, na projekty rozwijające tą część miasta:

  • Zagłosowało: w sumie 5502 osoby,
  • zgłoszono 10 projektów
  • zdobyliśmy budżet w sumie na 1 milion 75 tysięcy złotych (1 075 000zł)
  • wygraliśmy w dwóch edycjach ogólnomiejskich

o   budowa parkingu na potrzeby szkoły i basenu 
o   budowa boiska wielofunkcyjnego „Pod Gaikami” .

  • w ramach dwóch  projektów osiedlowych budowany jest plac zabaw wraz z siłownią na terenie „Pod Gaikami”

Brawa, to naprawdę imponujące efekty!

Z tego miejsca, jako reprezentant mieszkańców, składam wielkie podziękowania dla autorów projektów, wolontariuszy z zespołów promujących, instytucji nieodpłatnie wspierających i wszystkich mieszkańców którzy przyczynili się do powyższych sukcesów. A najświeższy z nich czyli nasze boisko „pod Gaikami”, mamy przyjemność otwierać dziś. Jest wśród nas oczywiście pomysłodawca pan Roman Kubica i Joanna Łoboz autorka projektu obywatelskiego, która ma dla Państwa niespodziankę i  za moment chciałaby powiedzieć parę słów na temat realizacji projektu boiska.

Już dzisiaj, zachęcamy bielszczan do oddania swego głosu na projekty w tej części miasta. W październiku kolejne głosowanie. I tu, mamy 3 propozycje ogólnomiejskie:

Po pierwsze: udało nam się nawiązać nić porozumienia z Nadleśnictwem Bielsko-Biała, i tu otrzymaliśmy wsparcie od Nadleśniczego Pana Huberta Kobarskiego, w efekcie którego zgłosiliśmy projekt - uwaga, uwaga – Odbudowy AMFITEATRU w Lipniku!

Po drugie: jest padła propozycja zbudowania ścieżki rowerowo-spacerowej w przestrzeni zielonej przy potoku Krzywa.

Po trzecie: zgłoszono również dalszą budowę i zagospodarowanie terenu sportowego „Pod Gaikami” , - na którym właśnie się znajdujemy.

W ramach projektów osiedlowych Lipnika złożono również 3 propozycje:

1) budowa ścieżki dla pieszych biegnąca pod obwodnicą, od kościoła w kierunku domu kultury 
2) postawienie ławeczek w różnych częściach Lipnika
3) trzeci etap budowy placu zabaw pod Gaikami

Powyższe propozycje nie są jeszcze dopuszczone do głosowania, ale po 16 września poznamy opracowaną opinię urzędu miejskiego. Zapraszam do wspólnego promowania dobrych inicjatyw w ramach Budżetu Obywatelskiego, a także jako Rada Osiedla pozostajemy do Państwa dyspozycji podczas pikniku w innych sprawach dotyczących Lipnika.

Jeszcze raz gratuluję mieszkańcom, Dziękuję, 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search