Budżet Obywatelski na 2018 rok - głosowanie od 12 do 19.X

Przed mieszkańcami kolejne głosowanie dotyczące przydziału funduszy z Budżetu Obywatelskiego. Głosować można bezpośrednio, tj. za pomocą kart do głosowania lub za pośrednictwem elektronicznego modułu głosowania dostępnego na platformie internetowej pod adresem www.obywatelskibb.pl w zakładce „Głosowanie”. Głosowanie odbędzie się w dniach od 12 do 19 października 2017. Karty można pobrać i oddać również w siedzibie Rady Osiedla Lipnik codziennie od 16 do 17:00 (oprócz weekendu).

Projekty osiedlowe: tym razem lipniczanie również nie muszą dokonywać wyboru między projektami w dzielnicy. W puli osiedlowej na rok 2018 został tylko 1 projekt, tj. długo oczekiwane przejście pod wiaduktem obwodnicy łączące centrum Lipnika z ulicą Polną na wysokości kościoła. Ten tak ważny dla dzielnicy projekt automatycznie (bez głosowania) przechodzi do realizacji w 2018 roku. Jednak nadal możecie Państwo oddać swój głos na projekt osiedlowy dla innej dzielnicy. To nowe uprawnienie obowiązujące od tej edycji.

Pomysłów mieszkańców na projekty osiedlowe dla Lipnika było więcej i mamy nadzieję, że w latach przyszłych uda się je zrealizować. Część z nich, np projekt utworzenia "Miejsca zabaw pod górami" na terenie Górnego Lipnika (Wróblowice), czy też "Mini zaplecze dla wielkich sportowców" tj. zaplecze sanitarno-socjalne przy boisku "Pod Gaikami", zostało odrzucone przez zespół weryfikujący z urzędu. Część, tj. projekty doposażenia OSP i "Lokalna ławeczka z nowinkami" została wycofana przez autorów projektów. Stało się tak aby nie doprowadzić do sytuacji kiedy wybór tych projektów skutkowałby niewykorzystaniem dla dzielnicy kilkudziesięciu tysięcy złotych. To badzo wartościowa postawa strażaków z OSP, dzięki której w pierwszej kolejności będzie mogło być wykonane od lat oczekiwane rozwiązanie połączenia dla pieszych w centrum dzielnicy. Skrótowy opis wraz z oceną zespołu weryfikującego załączamy poniżej.

Projekty ogólnomiejskie:

W tym roku niestety nie został dopuszczony żaden duży projekt zlokalizowany w Lipniku. Choć merytorycznie wysoko oceniono pomysł "Trasy w Dolinie Krzywej" (OBB009), czyli trasy do narciarstwa biegowego w okresie zimowym oraz trasy rowerowo-biegowe poza zimą, to niestety ze względu na skomplikowaną sytuację własności części terenu ostatecznie odrzucono projekt z tegorocznej edycji.

Niemniej jednak  warto zwrócić uwagę na duży projekt sąsiedniej dzielnicy Straconka, dotyczący m.in. aktywności OSP Straconka (OBB010), czy też na mały projekt doposażenia Lipnickiej biblioteki (OBB014). Zachęcamy do skorzystania z prawa każdego bielszczanina do głosowania na projekty ogólnomiejskie. Skrótowy opis wraz z oceną zespołu weryfikującego załączamy poniżej.

 

 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search