ZGO osusza składowisko aby zniknął odór

Niewątpliwie miesiące letnie przyniosły do Lipnika powrót uciążliwości odorowej. W toku wyjaśnień miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami, przedstawiamy informację o powodach oraz prowadzonych działaniach mających wykluczyć rozprzestrzenianie się odoru. ZGO wskazuje, że źródłem odoru jest niecka gdzie składowane są niepodlegające segregacji i kompostowaniu odpady oraz kolejne etapy procesu zakłóconego w konsekwencji zalania niecki.
Zachęcamy do zapoznania się z załączonym, rzeczowym pismem.
Do pobrania TUTAJ
Zalanie niecki następowało w efekcie intensywnych opadów tego lata, następnie dynamiczne zmiany warunków atmosferycznych pogłębiały problem. ZGO opisuje szereg działań podejmowanych w celu opanowania problemu. Najistotniejszym wydają się dwa aspekty:
1)      zwiększenie limitu odcieku składowiskowego odprowadzanego do kanalizacji Aqua
2)      zmniejszenie ilości składowanych odpadów w niecce, dzięki poprawie odzysku segregowanych i kompostowanych odpadów dostarczanych przez mieszkańców
Zdecydowanie, ZGO winien zabezpieczyć mieszkańców Lipnika przed sąsiedzką uciążliwością. Faktem jest również to, że im lepiej i sumienniej mieszkańcy będą segregować odpady, tym mniej zupełnie bezużytecznego śmiecia trafi na tysiące lat w dziurę wysypiska. W tym zakresie ważna jest gospodarka odpadami kreowana przez Urząd Miejski i oczywiście zachowanie samych mieszkańców.   
Mieszkańcy chcący zgłosić uciążliwość odorową mogą zgłosić skargę do:
  • Urzędu Miejskiego, tel 33 497 14 82 lub 84
  • ZGO Monitoring uciążliwości zapachowych pon. - pt. : 8:00 - 16:00, tel.: 33 82 97 590, wew. 30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Mapy Smrodu na stronie Stowarzyszenia Atmosfera - TUTAJ

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search