Podpisy dla walki z hałasem

Obszar Lipnika niestety narażony jest na uciążliwy hałas drogowy. Dlatego zachęcamy do przyłączenia się do zbiórki podpisów pod obywatelskim projektem ustawy zmniejszającej normy hałasu. Podpisy można składać podczas każdego spotkania RO Lipnik. Wypełnione listy można również zostawić w skrzynce na listy w domu kultury.

Szczegóły akcji Inicjatywa Obywatelska „STOP Hałasowi od Autostrady”: 

Zbieramy podpisy osób popierajacych obywatelski projekt ustawy, mającej na celu zaostrzenie dopuszczalnych norm hałasu. Jest to droga do budowy ekranów akustycznych w miejscach niezabezpieczonych przed hałasem z autostrad i dróg szybkiego ruchu.

Nawet, jeżeli problem nie dotyczy Ciebie bezpośrednio, okaż swoją solidarność z ludźmi, których skazano na życie w nieustającym hałasie. Nie chodzi nam o stawianie ekranów akustycznych byle gdzie. Chcemy tylko, aby były stworzone narzędzia prawne umożliwiające ich stawianie w pobliżu terenów zamieszkałych, aby ludzie tam mieszkający byli zabezpieczeni przed nadmiernym hałasem. Poparcia dla projektu ustawy może udzielić każdy dorosły obywatel RP, bez względu na odległość jego miejsca zamieszkania od drogi emitującej hałas. Dołącz do akcji – pomóż. Konieczne jest zebranie 100 tys. podpisów. 

8 najczęściej zadawanych pytań dotyczących Inicjatywy Stop Hałasowi od Autostrady: Zobacz pytania i odpowiedzi --->>

Więcej na stronie: wirkopernik.pl/stop-halas

Pliki do pobrania (karta podpisów, projekt ustawy, FAQ) 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search