Zupełnie nowa Polna

Jak wiadomo,  długo oczekiwana rozbudowa ulicy Polnej może nastąpić dopiero po zakończeniu remontu ulicy Krakowskiej. Na nasze szczęście MZD już od jakiegoś czasu działa, i w tzw. międzyczasie stworzono kilka koncepcji dla nowego układu pieszo-jezdnego. Warianty pokazują konsekwencje dla lekko zmodyfikowanego układu gdzie dołożono by chodniki, jak również układu z mocno poszerzonym pasem drogowym gdzie byłaby możliwość jazdy nawet samochodów ciężarowych.

Opcjonalnie wracamy również do projektu związanego z wyznaczeniem wlotu Polnej od centrum Lipnika powyżej kościoła – dzięki czemu uniknęlibyśmy obecnie niebezpiecznego zakrętu obok schodów kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z koncepcjami MZD. Koncepcje dostępne są na stronie MZD: www.mzd.bielsko.pl/rozbudowa-ulicy-polnej-w-bielsku-bialej/

To bardzo ważna inwestycja dla całego Lipnika – w znaczący sposób wpłynie ona na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz dogodny dojazd do domów jak i terenów leśnych. Powstaną chodniki, szersze pasy jezdni, zakłada się również udogodnienia dla ruchu rowerowego i autobusowego.

W celu omówienia propozycji 10 stycznia o godzinie 18:00 w domu kultury w Lipniku, odbędzie się spotkanie reprezentantów MZD z mieszkańcami. Zostaną omówione opracowane koncepcje i będzie okazja do wyjaśnienia wątpliwości. Rozwiązania nie są jeszcze ostateczne, dlatego zachęcamy do aktywnego udziału w spotkaniu i wyrażenia swoich opinii.

Szczególnie zapraszamy bezpośrednich sąsiadów ulicy Polnej.

 

 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search