Na pomoc Ukrainie!!!

Drodzy Mieszkańcy,
 
w związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie od 25 lutego 2022 r. do odwołania Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej uruchamiają zbiórkę rzeczy i artykułów spożywczych z przedłużonym terminem ważności dla uchodźców z terenów objętych wojną w Ukrainie.
 
Zbiórka będzie prowadzona od poniedziałku do piątku w godz. od 7.30 do 18.00 w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej przy ul. Sobieskiego 6. Caritas będzie prowadził zbiórkę w poniedziałek, środę, piątek w godz. od 10.00 do 13.00 - po wcześniejszym zgłoszeniu pod numerem telefonu: 500413088 - w Jubileuszowym Centrum Caritasu w Bielsku-Białej przy ul. Polnej 31 oraz w Centrum Caritasu w Janowicach przy ul. Janowickiej 138 od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-14.00.
 
Organizacje pomocowe proszą o dostarczanie aktualnie najbardziej potrzebnych rzeczy w stanie używalności. Są to:
sprzęt i pościel:
- łóżka polowe - składane z materacami,
- koce,
- śpiwory,
- karimaty,
artykuły spożywcze z dłuższym terminem ważności do spożycia:
- konserwy mięsne, rybne, pasztety,
- przetwory mięsne np. pulpety, klopsy, gołąbki itp.,
- makarony,
- kasze, ryż,
- cukier,
- mąka,
- przetwory warzywne i owocowe,
- olej spożywczy.
 
Ponadto Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bielsku-Białej w porozumieniu z właścicielami sklepów będzie prowadził zbiórki artykułów spożywczych w Bielsku-Białej, Cieszynie, Czechowicach-Dziedzicach, Pszczynie, Żywcu - w każdą sobotę w godz. 10.00-15.00.
 
Polski Czerwony Krzyż uruchomił także zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. Wpłaty na pomoc Ukrainie można kierować na konto: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060 z dopiskiem UKRAINA. Pozyskane środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności m.in. na zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search