Głosowanie w BO2019

21 września 2018 r. rozpoczyna się głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2019. Czas na oddanie głosu mija 30 września. Tym razem głosować można TYLKO przez Internet na stronie obywatelskibb.pl.
W ramach projektów osiedlowych w Lipniku ostatecznie pozostał  pod głosowanie 1 projekt  pod nazwą "Bo łączy nas Lipnik". Zawiera on w sobie wszystkie pomysły zaakceptowane w tym roku tj: doposażenie biblioteki, doposażenie OSP, powstanie ławeczek i tablic w miejscach spacerowych lipniczan. Mimo że jest tylko jeden projekt to i tak podlega głosowaniu - gdyż zgodnie z nowymi zasadami każdy projekt musi otrzymać co najmniej 2 procentowe poparcie głosujących - ABY POZNAĆ szczegóły I ZAGŁOSOWAĆ kliknij tutaj.

W ramach projektów ogólnomiejskich na terenie Lipnika ostatecznie nie mamy zlokalizowanego żadnego projektu. Jedyny pomysł mieszczący się na terenie naszej dzielnicy - Górka Saneczkowa "Reksio" został odrzucony przez zespół weryfikujący ze względu na niezgodność przeznaczenia terenu. Pomysł górki na sanki spotkał się z dużą przychylnością mieszkańców więc jest szansa na stosowne zmiany w zapisach urzędowych i ponowne starania o taki teren do rekreacji mieszkańców.   

Zasady głosowania:

  • głosują tylko mieszkańcy Bielska-Białej
  • należy mieć ukończone minimum 16 lat
  • wybieramy tylko 1 projekt ogólnomiejski
  • dodatkowo wybieramy tylko 1 projekt osiedlowy
  • na projekty osiedlowe może głosować tylko osoba mieszkająca na danym osiedlu (zmiana w stosunku do roku ubiegłego)
  • głosować można tylko przez internet ( (zmiana w stosunku do roku ubiegłego)
  • podczas oddania głosu podaje się numer telefonu - ten sam telefon może być wykorzystany maksymalnie dla 5 głosów  (zmiana w stosunku do roku ubiegłego)

Zachęcamy do obejrzenia krótkiego przewodnika o metodzie głosowania - kliknij tutaj.

Punkt głosowania ELEKTRONICZNEGO:
Dom Kultury w Lipniku, ul. Podgórna 29, godz. otwarcia: 17:00 do 18.30 w dniach od 21.09 do 30.09.2018 (oprócz sobót i niedziel)

W punkcie tym głos będą mogły oddać osoby, które nie mają dostępu do Internetu.

 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search