Pamięci Romana Kubicy

Już minęło 5-lat jak pożegnaliśmy naszego przyjaciela Romana Kubicę. Msze w jego intencji zostaną odprawione w rocznicę śmierci 7 XI o 7:00 i 18:00.

Pamiętamy jakim był człowiekiem, a w naszej pamięci na zawsze pozostanie jako Mentor, Autorytet, Pasjonat, Człowiek Czynu, a jednocześnie jako osoba skromna i bezinteresowna, serdeczna i

sprawiedliwa. Umiał rozmawiać z każdym, nigdy nie dzielił - zawsze jednoczył.

Trzeba przede wszystkim zaznaczyć, że był miłośnikiem muzyki - to przecież on stworzył Młodzieżową Orkiestrę Dętą, która do dnia dzisiejszego jest dumą Lipnika.

Posiadał prawdziwe powołanie do pracy z młodzieżą, był cenionym i szanowanym przez nich wieloletnim Dyrektorem i nauczycielem, a młodzi ludzie zajmowali w jego sercu szczególne miejsce.

 

My jako Rada Osiedla mieliśmy zaszczyt pracować przez wiele lat. On swoją odwagą uczył nas jak należy walczyć o lokalną społeczność.

Wpajał nam, że w jedności lokalnej społeczności siła. Wypowiadane przez niego komentarze - nawet te w formie żartu, często korygowały przebieg żarliwych dyskusji. Podpowiadał trafne rozwiązania, znajdował je szczególnie wtedy, kiedy inni tracili nadzieję.

Jego motto to – „jak chcesz coś zrobić, a działasz z czystego serca i masz dobre intencje to zawsze się to musi udać, ale trzeba być cierpliwym”.

 

Wisława Szymborska napisała …. „Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci” – dlatego Romku, Przyjacielu pamięć o Tobie w Lipniku i w naszych sercach będzie trwać zawsze.

 

Dziękujemy za wspólne, wielogodzinne debaty i serdeczne chwile.  Nie pozwalałeś nam zapomnieć o tym, że człowiek zawsze jest na pierwszym miejscu, a dialog kluczem do wyjścia z każdej sytuacji.

Miejsce w Radzie Osiedla zawsze będzie należało do Ciebie. Bo choć dziś zasiadasz zapewne przy innym stole obrad Twoje słowa i idee pozostaną z nami w Lipniku.

 

W imieniu Rady Osiedla Lipnik

Przewodniczący Sławomir Glaser

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search