hej kolęda!

Piątkowe popołudnie okazało się dobrą okazją do wspólnego spotkania i kolędowania przy Bożej Dziecinie. A dokładnie, 6 stycznia 2023 w Lipniku w naszym kościele  parafialnym pw. Narodzenia NMP odbył się organizowany już po raz 22 "Lipnicki Przegląd Kolęd i Pastorałek" pod patronatem Parafii NMP, Parafialnego Klubu Sportowego " Lipnik" , Radnej Barbary Waluś, Rady Osiedla Lipnik oraz Stowarzyszenia Lipnik.

Konkurs skierowany był do uczniów SP13 oraz dzieci i młodzieży z Lipnika, reprezentujących grupy nieformalne i formalne np. lokalne zespoły artystyczne.

Kategorie konkursowe, w których uczestnicy mogli przedstawić swoje umiejętności wokalne oraz muzyczne zostały podzielone na cztery grupy tj.: soliści, duety oraz grupy wokalne i zespoły rodzinne.

Jak zwykle konkurs ujawnił wiele talentów, a jury miało ciężki orzech do zgryzienia, chcąc wyłonić zwycięzców konkursu poszczególnych kategorii wiekowych.

Nie zabrakło również Małych Wykonawców z Przedszkola nr 27 z Lipnika, którzy swoim śpiewem i pięknymi strojami oczarowali publiczność.

Wystąpiły również dzieci z Ukrainy, śpiewając zarówno nasze polskie kolędy jak i ukraińskie.

 Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplom oraz nagrody.

Miłym akcentem tegorocznego koncertu był występ" Kopernik Band" - Grupy Absolwentów Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja  Kopernika, który bardzo przypadł do gustu publiczności.

Wszyscy, wspólnie z solistami, zaśpiewali kolędy i w świątecznej atmosferze spędzili miło czas.

Dziękujemy za wspaniały koncert i zapraszamy do wspólnego kolędowania w przyszłym roku!

Zachęcamy do obejrzenia relacji fotograficznej na FB RO. https://www.facebook.com/RadaOsiedlaLipnik

 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search