Amfiteatr - nasadzenia

Odbudowa amfiteatru trwa. Poprosiliśmy o komentarz do prac Nadleśnictwo Bielsko. Przypominamy, że po latach starań mieszkańców Bielska-Białej i okolic, o to aby ten teren nie popadał w nieuchronną ruinę ostatecznie zostały podjęte prace odbudowy. W zasadzie mają się już ku końcowi.

Sam plac budowy wzbudził mieszane uczucia, dlatego, że nastąpiły prace rozbiórkowe oraz terenowe, mające na celu uporządkowanie zdziczałego lasu pod ścieżki i place - a przede wszystkim przygotowania pod stabilną konstrukcję amfiteatru. Mamy tu do czynienia z ciężką konstrukcją stąd pojawił się beton, zbrojenia, itp - jednak ta "betonowa" podstawa wkrótce zostanie wyłożona docelową warstwą kamienia i drewna. A to co otrzymamy ekstra - tzn wiaty, ścieżki, ławeczki z pewnością nas ucieszy.

Inną obawą jest stan roślinności wokół amfiteatru. Podczas prac porządkowych usunięto część roślin, a do tego prace ciężkim sprzętem przy rekonstrukcji czaszy amfiteatru sprawiają wrażenie inwazji w stan lasu. Przypominamy, że projekt przewiduje sporo nasadzeń - zarówno drzew jaki roślinności niskiej zgodnej z ekosystemem leśnym. To dokładnie tłumaczy nam Nadleśniczy w swoim piśmie oraz w załączonych zestawieniach.

Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem planowanych nasadzeń oraz projektem zagospodarowania zieleni:    

  • pismo z Nadleśnictwa Bielsko dotyczące zagospodarowania terenu modernizowanego amfiteatru: tutaj
  • projekt zagospodarowania-zieleń: tutaj
  • zestawienie zieleni: tutaj

 

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search