Światło z Betlejem w Lipniku

Tradycyjnie również do Lipnika dotarł ogień odpalony z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Przedstawiciele Gromady Zuchowej z Lipnika przekazali światło na wieczornej mszy również na ręce proboszcza naszej parafii. Ogień będzie płonął w kościele skąd parafianie mogą zabrać go do swojego domu aby światło z Betlejem płonęło na wigilijnym stole w naszych domach. 

Dziękujemy harcerzom za posłannictwo. 

 

Parę słów o idei: 

Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Austrii. Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie trafia ono do Wiednia, gdzie odbywa się uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Polska od 1991 r. jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze otrzymują Światło z południa, a przekazują dalej na wschód, zachód i na północ.

Tegoroczne hasło Betlejemskiego Światła Pokoju brzmi „Światło, które daje moc”.

„Musicie być mocni, drodzy bracia i siostry, mocą tej wiary, nadziei i miłości świadomej, dojrzałej, odpowiedzialnej, która pomaga nam podejmować ów wielki dialog z człowiekiem i światem na naszym etapie dziejów – dialog z człowiekiem i światem, zakorzeniony w dialogu z Bogiem samym: z Ojcem przez Syna w Duchu Świętym – dialog zbawienia”.

Jan Paweł II
Kraków , 10 czerwca 1979 r.

logo ro lipnik white

Dane kontaktowe

Rada Osiedla Lipnik

Bielsko-Biała, ul. Podgórna 29

  • dummy ro.lipnik@gmail.com

Newsletter

Zapisz się do newslettera jeżeli chcesz być na bieżąco informowany o nowościach.

Search